NÁVŠTĚVY - změna k 20. 7. 2021

Z důvodu rozvolňování opatření související s výskytem pandemie koronaviru oznamujeme, že návštěvy jsou umožněny za dále uvedených podmínek. Dozvíte se je kliknutím na odkaz "VÍCE INFORMACÍ".

Více informací

Projekt " Spolu to zvládneme "

Obrovskou radost měli naši senioři z Domova Bílá Opava na Rybářské ul. , kteří si v neděli užili improvizovaný koncert pod okny domova. Kapela Mirai, zpěvák David Stypka a další hudebníci se zapojili do projektu Spolu to zvládneme, jehož cílem je potěšit seniory a jejich pečovatele v této nelehké době.

Více informací

Přechod na DVB-T2

Děkujeme Moravskoslezskému kraji za finanční příspěvek ve výši 111tis.Kč, který jsme v rámci „Programu podpory vybavení zařízení sociálních služeb v souvislosti s přechodem na vysílací standard DVB-T2 na období 2019 – 2020“ použili na úpravu TV infrastruktury.

Více informací

Kontakt s rodinou pomocí tabletů

Moravskoslezský kraj zapůjčil tablety klientům domova pro lepší a snadnější spojení s rodinou a se svými blízkými. Tablety poskytnou alespoň telefonický nebo i vizuální kontakt. Elektronická komunikace zajistí klientům jistě radostnější zážitek a zvedne jim to náladu. Rodiny a blízcí mohou komunikovat prostřednictvím sociální sítě Facebook s názvem Domov Bílá Opava přes zprávy na Messengeru, kde se mohou písemně domluvit s aktivizačními pracovnicemi na vhodném termínu spojení. Tato možnost zprostředkování kontaktu určitě potěší obě strany, jak uživatele, tak jejich blízké příslušníky.

Více informací

Terapeutická zahrada

Děkujeme Moravskoslezskému kraji za finanční příspěvek ve výši 70 tis.Kč, který jsme v rámci „Podpory environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty pro školní rok 2019/2020“ použili k vytvoření příjemného zákoutí na zahradě služby domov pro seniory na ul. Rooseveltova 3.

Více informací